Tulokset:        

pääset viimeisimpiin tuloksiin >>> [ tästä ]  <<<
Alhaalla on taulukko. Taulukko jakautuu kahteen kenttään: kuvat, peli/turnaus.
Tarvittaessa liiku oikealle ..
Esitettävät kuvat ovat tarkoituksella hieman epäselviä. Kuvat löytyvät myös tarkempina, jos niihin halutaan palata...
kuvat
(kuvien tarkkuus tarkoituksella hieman epäselvä...)
peli/turnaus
sivu1, sivu2,
TuNMKY juttu
26.9- 27.9.2009 - minipojat - minipoikien turnaus Turussa

La 26.9.
Kori-80 – Huutlakers    15 – 44 (5 – 19)
Huutlakers – Honka      50 – 23 (20 – 8)

Su 27.9.
Huutlakers – TuNMKY Lakers                   51 – 30 (26 – 13)
Loppuottelu Huutlakers – Honka                 57 – 34 (26 – 17)

Turnauksen tsempparit: Daniel Halmetoja (Honka)  ja Aleksi Kylmälä (Huutlakers)

7.10.2009 - minipojat - Harjoituspeli Kotkan poikia vastaan (Kopo) Toivo Pekkasen koululla (pisteet 33-56)
kuvia pelistä 17.10.2009 klo 11   Hamina   Pappilansalmenkoulu
HsNMKY - HuutLakers (27-54)
kuvia pelistä 24.10.2009   Hamina Pappilansalmenkoulu
      12.00  HuutLakers - KTP-99  (59-5)
      14.00  KoPo - HuutLakers   (38-69)
kuvia pelistä 01.11.2009 Lappeenranta Myllymäen koulu
klo.  10.00  LrNMKY Red  - HuutLakers (38-35)
       13.00  HuutLakers - LrNMKY White (58-29)   
20.-22.11.2009 Nordea-turnaus  Kouvola                       

Turnausinfo

Minipojat -99 (yksinkertainen sarja)
Muutos 19.11.: LrNMKY pois













Kouvot







Kori-80







LePy







PuHu







HNMKY







Huutlakers










tulos
pe 20.11. 19.00 201
Kouvot - Huutlakers (7-48) Haanojan Haali K2









la 21.11. 11.00 205
Huutlakers - PuHu (39-9)
Haanojan Haali K2

15.00 207
Kori-80 - Huutlakers (15-49)
Haanojan Haali K2









su 22.11. 10.00 212
Huutlakers - LePy (35-18)
Haanojan Haali K2

15.00 216
HNMKY - Huutlakers (32-44)
Haanojan Haali K2

SARJATAULUKKO Ott Voit Häv Korit     Pist.
1. Huutlakers 5 5 0 215 - 64 10
2. HNMKY 5 4 1 154 - 138 8
3. LePy 5 3 2 177 - 141 6
4. PuHu 5 2 3 121 - 157 4
5. Kouvot 5 1 4 89 - 165 2
6. Kori-80 5 0 5 108 - 199 0

kuvia pelistä 28.11.2009   Huutjärvi
klo.  09.30  HuutLakers - KTP Green (31-67)
       11.00  HsNMKY - KTP White (34-91)
       13.00  KTP Green - HsNMKY (99-40)
       14.30  KTP White - HuutLakers (69-24)
12.12.2009  Huutjärvi
       09.30  HuutLakers - Kouvot-98 (37-52)
       11.00  Kouvot-99 - HuutLakers (19-63)
       Hamina jäi turnauksesta pois.
kuvia pelistä Isät ja äidit vastaan pojat (12-60)
16.1.2010 METSÄKANKAAN KOULU, Suitsikatu 10 15830 Lahti
      11:30 Namika Lahti lila - HuutLakers (55-39)
      14:45 HuutLakers - Namika Lahti valkoinen (51-59)
29.-31.01.2010 RICOH TOURNAMENT

HuutLakers (Minipojat 99 Kilpa)

Alkusarjan ottelut
Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
11057 29.1. 21:00 Point HuutLakers PuHu 53-4
12030 30.1. 12:00 Point TuNMKY Lakers HuutLakers 30-25
Jatko-ottelut
Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
12629 30.1. 16:00 Point IKH / Väike-Maarja (EST) HuutLakers 39-33
14559 31.1. 09:00 Point HuutLakers LePy Oranssi 37-15
15448 31.1. 16:00 Point JKS HuutLakers 23-49 sij 5/6

3.2. Kotka Pekkasen koulu
17.15 KoPo – HuutLakers (34-36)

kuvia peleistä 6.2. Kouvola Vahteron koulu
11.00 LrNMKY – HuutLakers (37-45)
14.30 HuutLakers – Kouvot-98 (42-52)
6.3. Kotka Pekkasen koulu
11.00 HuutLakers – KTP Green (33-69)
12.45 KTP White – HuutLakers (68-44)
13.3. Huutjärvi
10.00 HuutLakers – Namika Lahti lila (43-50)
14.45 Namika Lahti valkoinen – HuutLakers  (48-58)
kuvia 20.3-21.3.2010 Perniö turnaus

OP-Pikkujättiturnauksen sijoitukset 2010:

Minipojat:

Reservisarja:
  1. WB Keltainen
  2. HuutLakers
  3. Ura Basket -99
  4. TuNMKY Lakers
  5. Honsu
  6. RaPy
  7. Vilpas -99
  8. Kouvot -99
  9. NoKo
  10. Salpa
  11. NaKo -99
  12. PeU Punaiset

17.4.2010 Minien ystävyysottelu Kouvolassa Vahteron koululla
Kouvot-98 – HuutLakers  (37-80)
Kouvot-99 – HuutLakers  (52-44)
Pekka Vainion kuvia pelistä 21.4.2010 Pekkasen koululla
Kopo - Huutlakers (50-59)
kuvia tapahtumasta 24.4.2010 HuutLakers 20-vuotistapahtuma Huutjärven koululla
Huutlakers - KTP-98 (42-53)
Huutlakers legendat - Huutlakers NG (hyvin tasainen peli..)
26.8-28.8.2010 New Generation's Mini CUP Virossa
SK RIM - Huutlakers (32-31)
Huutlakers - Rapla KK (29-53)
Huutlakers - FOKOPO-99 (39-23)
KM Perkunas - Huutlakers (19-32)
TUNMKY - Huutlakers (23-19)
Kuvia tapahtumasta Turku tunaus 25.9-26.9: Huutlakers - MaSu (34-46)
Huutlakers - Kaarinan Ura (74-17)
Huutlakers - TuNMKY Lakers (50-41)
Huutlakers - MaSu (37-43) Loppuottelu

To 21.10 kenraaliharjoitus tulevaa sarjakautta varten. Pelattiin harjoitusottelu Huutjärven koululla omalla harjoitusvuorolla eli klo 17.00 alkaen. Vastustajaksi saapui KTP:n C-tyttöjen joukkue. Me pelattiin minikoreihin ja KTP pelasi isoihin koreihin. Ottelu pelattiin C-pallolla. (viidellä pisteellä häviö)
Orimattila 23.10.2010
Orimattilan Jymy - HuutLakers (12-105)
kuvia tapahtumasta koti-turnaus 30.10.2010
HuutLakers - KTP -99 (85-26)
Jymy - KoPo (28-46)
KTP -99 - Jymy (50-22)
KoPo - HuutLakers (16-97)
kuvia tapahtumasta La 13.11. Orimattila Jokivarren koulu            
    klo 12.30  HuutLakers - Kouvot-00 (136-3)
    klo 14.00  Kouvot-99  -  HuutLakers (53-56)
Nordea turnaus 20-21.11.2010

D

Joukkue O V H Korit Pist
HuutLakers 2 2 0 101-41 4
HNMKY 2 1 1 93-50 2
SalPa 2 0 2 30-133 0






Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
3081 20.11. 11:00 Haanojan Haali K2 SalPa HuutLakers 15-66
3120 20.11. 15:00 Haanojan Haali K2 HuutLakers HNMKY 35-26

Jatko-ottelut
Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
3162 20.11. 19:00 Haanojan Haali K2 HuutLakers Pyrintö 54-11
 





3201 21.11. 11:00 Haanojan Haali K2 JKS HuutLakers 22-42
 





3269 21.11. 17:00 Haanojan Haali K2 WB HuutLakers 52-43

Sijoitukset

1. WB 2. HuutLakers 3. HNMKY 4. JKS 5. MU 6. Kouvot 7. LePy 8. Pyrintö 9. Sykki 10. SalPa 11. LrNMKY 12. BC Nokia

 Nordean turnauksen tulospalvelu tästä
  kuvia tapahtumasta La 28.11 Lappeenranta Myllymäen koulu.
11.30 LrNMKY Reds - HuutLakers (27-56)
14.30 HuutLakers - LrNMKY White (114-16)

Lahti Metsäkankaan koulu la 11.12.
10.00  Lahti valk - HuutLakers (22-90)
13.30  HuutLakers - Lahti lila (84-24)

3.1.2011 harjoituspeli KTP C tyttöjä vastaan (Huutjärven koululla)
kuvia tapahtumasta 15.1.2011 Huutjärvi
10.00 HuutLakers - Kouvot-99
(50-33)
11.45 Kouvot-99 - KoPo (56-49)
13.30 HuutLakers - KoPo (89-30)
 Kuvia tapahtumasta / Some picture of tournament Ricoh turnaus 21.-23.1.2011 ...

Tulokset:

Lohko B:
Joukkue Korit Pist
HuutLakers 92-51 4
JKS 78-74 2
Fokopo/Sudet 63-108 0

Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
2202 22.01. 09:00 Kilteri HuutLakers Fokopo/Sudet 53-28
3133 22.01. 13:00 Kilteri JKS HuutLakers 23-39

1-6:

Nro Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
5050 23.01. 11:00 Kilteri HuutLakers TuNMKY/Lakers 69-41
6376 23.01. 17:00 Kilteri HuutLakers MU 38-54

Sijoitukset:

1. MU 2. HuutLakers 3. TuNMKY/Lakers 4. JKS 5. Kouvot 6. RU 7. Fokopo/Sudet 8. LaNMKY/-99 Heat 9. Sykki/White

Kuvia tapahtumasta 12.02.2011 Pelipaikka: Toivo Pekkasen koulu
    11:30     HuutLakers-KTP Minipojat -99 (67-33)   
    13:15     LrNMKY Reds-HuutLakers (23-67)


5.3.2011 Pelipaikka: Metsäkankaan koulu
    Namika Lahti lila - Huutlakers (16-68)
     Huutlakers - Namika Lahti valkoinen (114-29)

FINAALI turnaus 26.03.2011 Huutjärven koulu:

  10:00 Huutlakers vs KTP Minipojat -99 (76-22)
  11:30 LrNMKY Reds  vs   Kouvot -99 (25-30)

    pronssiottelu 
KTP Minipojat -99 LrNMKY Reds (23-64)
    loppuottelu 
HuutlakersKouvot -99 (66-28)
----
Yhteenveto:
alkusarja:
Nr Joukkue O V T Pist +/- +/O/-/O Koti V/T Vieras V/T Koti +/- Vieras +/- Viim. 5 Viim. 10 Putki Kotiputki Vierasputki +/-5
1. Lakers 9 9 0 18 823/199 91.4/22.1 5/0 4/0 96.8/16.0 84.8/29.8 5/0 9/0 +9 +5 +4 1/0
Ylempi jatkosarja:
Nr Joukkue O V T Pist +/- +/O/-/O Koti V/T Vieras V/T Koti +/- Vieras +/- Viim. 5 Viim. 10 Putki Kotiputki Vierasputki +/-5
1. Lakers 6 6 0 12 455/164 75.8/27.3 3/0 3/0 74.7/26.3 77.0/28.3 5/0 6/0 +6 +3 +3 0/0
finaaliturnaus:
Nr Joukkue O V T Pist +/- +/O/-/O Koti V/T Vieras V/T Koti +/- Vieras +/- Viim. 5 Viim. 10 Putki Kotiputki Vierasputki +/-5
1. Lakers 2 2 0 4 142/50 71.0/25.0 2/0 0/0 71.0/25.0 -/- 2/0 2/0 +2 +2 - 0/0

Lyhenneselvennykset
Lyhenne Selvennys Lyhenne Selvennys Lyhenne Selvennys
O Ottelut Pist Sarjapisteet +/O Tehdyt pisteet ottelua kohden
V Voitot + Tehdyt pisteet -/O Vastustajan pisteet ottelua kohden
T Tappiot - Päästetyt pisteet +/-5 Tiukat ottelut

kuvia tapahtumasta


Scania Cup 21-24.4.2011


Scania Cup 2011                 Boys 99







Group Day Date Time Gym


Home Away Winner Looser
A Thursday 21.4 12.35 Björkesta SBBK - ToPo
37 58 ToPo SBBK
A Thursday 21.4 16.35 Björkesta ToPo - Vaerlöse
51 39 ToPo Vaerlöse
A Friday 22.4 09.40 Björkesta Vaerlöse - SBBK
37 24 Vaerlöse SBBK









B Thursday 21.4 16.30 Turinge Jonstrup - Wartti
43 40 Jonstrup Wartti
B Thursday 21.4 20.45 Björkesta Wartti - Solna
67 22 Wartti Solna
B Friday 22.4 11.00 Björkesta Solna - Jonstrup
34 47 Jonstrup Solna









C Thursday 21.4 13.55 Björkesta MaSu - Jämtland
48 29 MaSu Jämtland
C Thursday 21.4 17.55 Björkesta Jämtland - HuutLakers
38 40 HuutLakers Jämtland
C Friday 22.4 12.20 Björkesta HuutLakers - MaSu
31 27 HuutLakers MaSu









D Thursday 21.4 15.15 Björkesta TuNMKY - Uppsala
59 42 TuNMKY Uppsala
D Thursday 21.4 19.25 Björkesta Uppsala - Sisu
35 42 Sisu Uppsala
D Friday 22.4 13.50 Björkesta Sisu - TuNMKY
28 41 TuNMKY Sisu









PLAYOFF GAMES















Game Day Date Time Gym



Home Away Winner Looser
1 Friday 22.4 16.30 Ene SBBK - Solna (9-12) 53 43 SBBK Solna
2 Friday 22.4 17.50 Ene Jämtland - Uppsala (9-12) 60 39 Jämtland Uppsala
3 Friday 22.4 15.10 Björkesta ToPo - Wartti Quarterfinal 52 12 ToPo Wartti
4 Friday 22.4 17.50 Björkesta HuutLakers - Sisu Quarterfinal 30 48 Sisu HuutLakers
5 Friday 22.4 19.20 Björkesta Jonstrup - MaSu Quarterfinal 39 52 MaSu Jonstrup
6 Friday 22.4 17.30 Rosenborg TuNMKY - Vaerlöse Quarterfinal 46 40 TuNMKY Vaerlöse









1 1
7 Saturday 23.4 08.20 Ene Solna - Jämtland (9-12) 35 54 Jämtland Solna
8 Saturday 23.4 09.40 Ene Uppsala - SBBK (9-12) 39 42 SBBK Uppsala
9 Saturday 23.4 08.00 Östertälje Wartti - HuutLakers (5-8) 52 33 Wartti HuutLakers
10 Saturday 23.4 09.20 Östertälje Jonstrup - Vaerlöse (5-8) 48 50 Vaerlöse Jonstrup
11 Saturday 23.4 08.20 Björkesta ToPo - Sisu Semifinal 64 40 ToPo Sisu
12 Saturday 23.4 09.40 Björkesta MaSu - TuNMKY Semifinal 50 34 MaSu TuNMKY









1 1
13 Saturday 23.4 13.50 Ene SBBK - Jämtland (9-12) 55 58 Jämtland SBBK
14 Saturday 23.4 15.10 Ene Solna - Uppsala (9-12) 37 74 Uppsala Solna
15 Saturday 23.4 13.30 Östertälje HuutLakers - Jonstrup (7-8) 29 39 Jonstrup HuutLakers
16 Saturday 23.4 13.50 Björkesta Wartti - Vaerlöse (5-6) 60 31 Wartti Vaerlöse
17 Saturday 23.4 14.50 Rosenborg Sisu - TuNMKY (3-4) 47 32 Sisu TuNMKY
18 Saturday 23.4 16.15 Tälje A ToPo - MaSu FINAL 67 26 ToPo MaSu








Grupp A



Standing Team Games W L For Agst + / - Inbördes


1 ToPo 2 2 0 109 76 33



2 Vaerlöse 2 1 1 76 75 1



3 SBBK 2 0 2 61 95 -34






Grupp B



Standing Team Games W L For Agst + / - Inbördes


1 Jonstrup 2 2 0 90 74 16



2 Wartti 2 1 1 107 65 42



3 Solna 2 0 2 56 114 -58






Grupp C



Standing Team Games W L For Agst + / - Inbördes


1 HuutLakers 2 2 0 71 65 6



2 MaSu 2 1 1 75 60 15



3 Jämtland 2 0 2 67 88 -21






Grupp D



Standing Team Games W L For Agst + / - Inbördes


1 TuNMKY 2 2 0 100 70 30



2 Sisu 2 1 1 70 76 -6



3 Uppsala 2 0 2 77 101 -24






9-12 Place



Standing Team Games W L For Agst + / - Inbördes


9 Jämtland 3 3 0 172 129 43



10 SBBK 3 2 1 150 140 10



11 Uppsala 3 1 2 152 139 13



12 Solna 3 0 3 115 181 -66






Final standing



1 ToPo


2 MaSu


3 Sisu


Player
Team



4 TuNMKY
Scania King: Miika Heionen ToPo


5 Wartti






6 Vaerlöse
All Star Team: Erik Waxlax MaSu


7 Jonstrup
All Star Team: Pyry Marttinen ToPo


8 HuutLakers
All Star Team: Mikkel Hauge Vaerlöse


9 Jämtland
All Star Team: Miika Heionen ToPo


10 SBBK
All Star Team: Ricky Waxlax MaSu


11 Uppsala


12 Solna


kuvia reissusta

new generation´s mini cup-TARTO

Boys born 1999 (Ujula 4, Tartu)

RED GROUP

SALVA/ROCK (TARTU, ESTONIA)
BS RIGA/DSN (RIGA, LATVIA)
HuutLakers (SILTAKYLÄ, FINLAND)

SCHEDULE

25.08.2011 

10.00  SALVA/ROCK vs HUUTLAKERS  53:23
14.00  HUUTLAKERS vs BS RIGA/DSN  27:40

26.08.2011

12.00  HuutLakers / R3 vs TALLINNA REAALKOOLI SK / Y3 (9.-12.)  26:36
18.00  HuutLakers / R3 vs SOSTINES KM / B3 (9.-12.)  37:53

27.08.2011

9.00   T. SOKU KK / G3 vs HuutLakers / R3 (9.-12.)  22:37

TOURNAMENT TABLE / TURNIIRITABEL

RED GROUP

team

 1.

 2.

 3.

 difference  points  place
1. SALVA/ROCK

NG

53:35 53:23  106:58 (+48)

4

R1

2. BS RIGA/DSN 35:53

NG

40:27  75:80 (-5)

3

R2

3. HuutLakers  23:53 27:40

NG

 50:93 (-43)

2

R3


 kuvia 17.9.2011 (vko 37)    Huutjärvi
Huutlakers-Kopo
61-50
KTP/98- Huutlakers
101-21
kuvia 29.9.2011 Huutjärvi

Huutlakers - KTP B tytöt (5x 10 min) 59-90
kuvia Lahti turnaus 15.10.2011 - Launeen koulu
       
Lahti - HuutLakers 86-45
HuutLakers - Kouvot
52-107
kuvia perjantai 21.10.2011 Haukkavuoren koulu
KTP/98          - HuutLakers  (92-30)
kuvia lauantai 5.11.2011 - Pelipaikka: Haukkavuoren koulu
  Kotkan Pojat C-pojat 98/99-HuutLakers  (59-48)
  HuutLakers-Kouvot  (46-77)



kuvia

Nordea turnaus 2011
  http://www.turnauspalvelu.fi/nordea2011/index.html
Alkusarja:

C-pojat -99/B

Joukkue O V H Korit Pist
HuutLakers 3 3 0 163-47 6
JKS 3 2 1 80-77 4
Sykki 3 1 2 101-76 2
Pyrintö Punainen 3 0 3 27-171 0
Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
18.11. 19:00 Kalliosuoja HuutLakers JKS 43-17
19.11. 09:00 Kalliosuoja HuutLakers Pyrintö Punainen 73-8
19.11. 15:00 Kalliosuoja Sykki HuutLakers 22-47

1-4:
Huutlakers-Kouvot (40-15)

1-2:
HNMKY-Huutlakers (34-31)

Kuvia Huutjärvi 3.12.2011

Huutlakers - Lahti (34-84)
Kuvia Pe 13.1. KoPo - HuutLakers  Haukkavuoren koulu klo (55-45)
Kuvia la 21.1. klo 10.00 HuutLakers - Kouvot (29-80)


Kuvia tapahtumasta
Ricoh turnaus 2.sija

Sijoitukset

1. WB 2. HuutLakers 3. MU 4. HNMKY 5. JKS 6. Fokopo 7. PuHu 8. Namika Lahti 9. Sykki 10. WB/Black-00 11. MuKi 12. Sandvika (NO)

C-Pojat 99 Kilpa/B

Joukkue O V H Korit Pist
HuutLakers 2 2 0 101-57 4
Namika Lahti 2 1 1 65-85 2
Sykki 2 0 2 61-85 0

Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
27.1. 19:45 Kivimäki HuutLakers Sykki 49-28
28.1. 08:00 Mercuria Namika Lahti HuutLakers 29-52
28.1. 11:45 Mercuria Sykki Namika Lahti 33-36

Jatko-ottelut

Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
28.1. 18:00 Mercuria HuutLakers JKS 61-21
29.1. 11:45 Mercuria HuutLakers HNMKY 43-33
29.1. 15:40 Energia Areena 2 WB HuutLakers 52-38

 
Kuvia tapahtumasta
la    4.2.      12.00  HuutLakers - Namika Lahti     Huutjärvi (51-79)

Kuvia tapahtumasta
la  18.2.      12.00  Kouvot - HuutLakers              Aktivan liikuntasali, L:ranta (90-53)
la  18.2.      16.00  HuutLakers - LrNMKY            Aktivan liikuntasali (47-61)
Kuvia Tapahtumasta
la    3.3.      17.00  LrNMKY - HuutLakers           Sammonlahden palloiluhalli, L:ranta (60-50)

Kuvia tapahtumasta


la  24.3.      10.00  HuutLakers - KoPo                Huutjärvi (36-62)
la  24.3.      14.00  HuutLakers - Namika Lahti     Huutjärvi (44-101)

Kuvia tapahtumasta

[viimeisin tapahtuma] ..

Scania tournament 2012

http://www.sbbk.se/results/Scaniacup/2012/Skytte-Boys99.htm

http://www.cumap.org/cuponweb/php/cupresgeneric.php?Cup=2933&Lang_Current=SVE&wd=www.cumap.org&LAG=Huut Lakers&class=B 99

(Matchnr    Klass    Grupp    Datum    Tid    Lag            Plan    Resultat)
47    B 99    Grupp C    Tor 2012-04-05    17:30    Sisu    -    Huut Lakers    Östertälje    43 - 22
114    B 99    Grupp C    Fre 2012-04-06    9:25    Huut Lakers    -    JKS    Gärtuna    24 - 70
214    B 99    Qualification 2    Fre 2012-04-06    19:00    MaSu     -    Huut Lakers     Östertälje    68 - 42
257    B 99    9-14 place:01    Lör 2012-04-07    9:20    Uppsala     -    Huut Lakers     Östertälje    29 - 47
302    B 99    9-12 place:02    Lör 2012-04-07    13:30    Jonstrup     -    Huut Lakers     Östertälje    40 - 35
377    B 99    11-12 place    Sön 2012-04-08    7:40    Sisu     -    Huut Lakers     Östertälje    44 - 35


 
updated 9.4.2012
huutlakers@huutlakers.fi
http://www.kiurut.fi